25 września, w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Łazienkowskiej 7 odbyła się konferencja otwierająca pilotażowy program „Po Warszawie pieszo i na kółkach”, opracowany w MDK-u z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy (Biura Polityki Mobilności i Transportu).

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, uczących się w klasach  0-3. W konferencji uczestniczyli nauczyciele zainteresowani tematyką zrównoważonego rozwoju transportu i ochrony środowiska.

Konferencję otworzyła pani Honorata Waszkiewicz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, przedstawiając założenia programu. Następnie pan Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu, omówił zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu komunikacji publicznej w Warszawie, a pan Robert Człapiński, prezes Zarządu Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie zaprezentował działalność pasjonatów i hobbystów warszawskiego taboru komunikacyjnego. Metody i pomysły na realizację programu w szkole przedstawiła pani Ewa Pytlak, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 STO, współautorka koncepcji programu. Omówione zostały również sprawy organizacyjne związane z bieżącą realizacją programu.

Kolejnym elementem inauguracji były warsztaty metodyczne, podczas których zaprezentowane zostały praktyczne działania, jak nagranie wideoklipu, wykonanie lapbooka, makiety i monidła, konstruowanie modeli środków transportu i wykonanie odblasków. Nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne, dzięki którym będą mogli uatrakcyjni podejmowane w placówkach działania.

Nauczyciele, którzy zadeklarowali udział w programie ze swoją klasą, zostali zaproszeni na warsztaty, podczas których będą zaprezentowane materiały i pomoce dydaktyczne do realizacji programu przez uczniów, a także pomysły na aktywności i działania.

Warsztaty odbędą się 17 października w godz. 15.00 - 18.00 w MDK-u na Łazienkowskiej 7.

Szczegółowych informacji udziela koordynator programu, Honorata Waszkiewicz - tel. 502 729 295

• _MG_5762
  • _MG_5765