Przedszkole nr 5 „Wesoła Piątka”, Śródmieście
Grupa: Smerfy (5-6 latki)
Nauczyciele: Wiesława Olszewska, Danuta Bonewicz

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 w ramach realizacji programu „Po Warszawie pieszo i na kółkach” w październiku odbyły się w przedszkolu warsztaty rowerowe prowadzone przez pana Mariusza Dorosza z Mobilnego Serwisu Rowerowego. Dzieci miały okazję poznać budowę roweru oraz zasady dbania o rower. Aktywnie uczestniczyły w pokazie zdejmowania i zakładania koła rowerowego. Bardzo były ciekawe, jak można naprawić dziurawą dętkę. Ponieważ jesienią spora grupa dzieci przyjeżdża do placówki rowerami, były bardzo zainteresowane prowadzonymi zajęciami, bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach.

W listopadzie podczas autokarowej wycieczki do teatru dzieci mogły obserwować warszawski ruch uliczny. Poznawały różne rodzaje pojazdów, dostrzegając poranne zakorkowanie warszawskich ulic.

Ponadto podczas cyklicznych wycieczek pieszych po osiedlu, pobliskich ulicach i parkach, poznawały wybrane nazwy ulic Powiśla, obserwowały ruch autobusów miejskich i ruch na ścieżkach rowerowych oraz praktycznie stosowały zasady ruchu pieszych.

W związku z okresem zimowym i niską frekwencją dzieci w przedszkolu, dalszą realizację programu „Po Warszawie pieszo i na kółkach” planujemy w drugim półroczu.